Úvodní stránka > Aktuality > Plakety Péče o válečné hroby převzalo 15 osobností

Plakety Péče o válečné hroby převzalo 15 osobností

Pamětní plakety Péče o válečné hroby převzalo v úterý 17. května na Krajském úřadě Plzeňského kraje 15 osob včetně hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse. Plaketa je symbolickým oceněním příkladné a záslužné práce v této oblasti.

Slavnostního aktu předání plaket Péče o válečné hroby se zúčastnil zástupce Ministerstva obrany ČR plukovník generálního štábu Eduard Stehlík a generální konzul federace v Karlových Varech Mikhail Ledenev.

„Válečné hroby a pamětní desky nám připomínají válečné oběti a útrapy, ke kterým docházelo během druhé světové války. Díky vaší péči se mnoho hrobů zachovalo nebo bylo obnoveno a i mladá generace má tak možnost tato památná místa vidět. Za to vám patří velký dík," uvedl hejtman Václav Šlajs. Na slova hejtmana navázal plukovník Eduard Stehlík: „Jsem rád, že mohu plakety předat osobně. Je zapotřebí si připomínat padlé, kteří se podíleli na odboji a padli na našem území." Zároveň dodal, že plaketa je malým uměleckým dílem, na kterém je vyobrazen tvar kapky. To může symbolizovat plamen svíčky na hrobech padlých, ale i slzu prolitou za ty, kteří se už nevrátili z bojů domů.

Celý článek

Společná fotografie ze slavnostního předání pamětních plaket

Nahoru