Úvodní stránka > Aktuality

Aktuality

Mimořádná nabídka pro VD

Tak jako v loňském roce tak i v roce 2018 vydává VLRZ speciální edici poukazů na letní rekreaci pro vojenské důchodce. V roce 2018 se tato rekreace bude konan ve dvou zařízeních "Hotel Bedřichov" a "Hotel Měřín" v termínu od 27.8.2018 - 2.9.2018. Informační leták zde: dr-vd-2018.pdf

Nový tiskopis na DR a lázně od VLRZ

Ředitelství VLRZ vydalo nový tiskopis na vyžadování žádostí poukazů na domácí rekreaci a lázně v roce 2018 pro vojenské důchodce. Vyplněný tiskopis zasílejte přímo na ředitelství VLRZ, které provede ověření oprávněnosti. Žádosti na domácí rekreaci zasílejte od 1. prosince 2017. Žádosti o lázeňskou péči můžete posílat již nyní.

Nové formuláře zde: zadost-o-prideleni-poukazu-na-rekreaci-pro-voj-duchodce-na-rok-2018.pdf

                               zadost-vd-lazne-2018-vpisovatelna.pdf

Všeobecné podmínky 2018 zde: vop_vlrz-dr-2018.pdf

Ceník 2018 lázně zde: cenik_pobyty_vd_lazne_od_3.1.2018.pdf

 

 

 

         Poskytování příspěvků  v roce 2018

 

Vojenským veteránům, důchodcům rezortu a rehabilitovaným důchodcům bude v roce  2018 poskytován pouze 1 příspěvek (benefit) dle vlastního výběru a regionálních možností. Výše poskytovaných finančních prostředků na jednotlivé benefity bude stanovena tak, aby nevznikla nerovnost při čerpání zvoleného příspěvku. Bude tedy záležet na rozhodnutí každého vojenského důchodce, který příspěvek si zvolí. Čerpat tedy bude možno pouze jeden níže nabízený příspěvek v rámci daného roku:

  • příspěvek na závodní stravování ve stravovacích zařízeních MO,
  • příspěvek na rekreaci (rekreační pobyt, rehabilitace, zájezd v tuzemsku i zahraničí),
  • příspěvek na kulturní, tělovýchovné a sportovní akce.

Dalším příspěvkem, který bude poskytován, bez ohledu čerpání jiných příspěvků, je příspěvek na jednorázovou sociální výpomoc (majetková ztráta v případě živelné pohromy) a dary při životních výročí VD.

 

Upozornění k ubytování ve vojenských ubytovacích zařízeních

 

 

V souvislosti s vyjádřením bezpečnostního ředitele MO k problematice komerčního ubytování ve vojenských ubytovacích zařízeních dochází k omezení v ubytování bývalých zaměstnanců rezortu MO (vojenských důchodců a vojenských důchodců - vojenských veteránů).

Ubytovny jsou rozděleny do jednotlivých kategorií s určitým omezením. Seznam ubytoven bez omezení je uveden zde seznam_ubytoven.docx  . Ostatní ubytovny jsou zařazeny do kategorií nevhodné pro komerční ubytování a platí omezení.

V případě využití jakéhokoliv vojenského ubytovacího zařízení je nutné předem kontaktovat příslušné ubytovací zařízení a zjistit aktuální stav a kapacitu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nahoru