Home page > Aktuality

Aktuality

Den válečných veteránů 2021

Publikováno: 12.11.2021 Autor: DG

V areálu Národního památníku na Vítkově si dnes vojáci a politici při příležitosti Dne válečných veteránů připomněli oběti a účastníky válek. Poprvé se slavnostního nástupu zúčastnily i dvě jednotky válečných veteránů, kteří odešli do civilu, a nechyběla ani jednotka aktivní zálohy, jejíž příslušníci jsou nedílnou součástí moderních ozbrojených sil. Za resort obrany uctili památku obětí ministr obrany Lubomír Metnar a náčelník Generálního štábu AČR armádní generál Aleš Opata.

Vzpomínka na popravené absolventy Vysoké školy válečné a Ekumenická bohoslužba

Publikováno: 12.11.2021 Autor: DG

10. listopadu se odehráli dvě události, které spoluorganizoval odbor pro válečné veterány.

Zemřel válečný veterán Vladimír Winter

Publikováno: 29.10.2021 Autor: DG

Vladimír Winter se narodil v Praze, ale své mládí prožil v Sovětském svazu, kam jeho rodiče vycestovali za prací. Před vypuknutím války byl jeho otec zatčen a popraven NKVD. V 16 letech se tak stal hlavou rodiny a začal pracovat v továrně na výrobu tanků T-34. V 18 letech narukoval k 1. čs. armádnímu sboru v SSSR, kde po zranění oka nepůsobil v bojových jednotkách, ale jako řidič nákladního automobilu. Postupně prošel boji na Dukle a na východním Slovensku. Po válce pracoval jako řidič na ministerstvu zahraničních věcí.

11. listopad - bezplatný vstup do muzeí a galerií pro válečné veterány

Publikováno: 15.10.2021 Autor: DG

Volareza - Vojenská a lázeňská rekreačí zařízení v rámci programu Benefity pro válečné veterány připravili na 11. listopad pro válečné veterány bezplatný vstup do muzeí a galerií napříč celou Českou republikou. Na základě průkazu válečného veterána je možné navštívit více než 70 různých objektů, některé z nich dokonce celoročně.

Cesta do Itálie u příležitosti 103. výročí bitvy o Doss Alto

Publikováno: 12.10.2021 Autor: DG

Na základě pozvání starosty města Arco na slavnostní ceremoniál u příležitosti připomenutí 103. výročí bitvy o Doss Alto (21. září 1918) a oběti 4 československých legionářů uskutečnili zástupci Odboru pro válečné veterány SSŘO MO ve spolupráci s ČsOL cestu do Itálie.

Stránky

Nahoru