Home page > Aktuality

Aktuality

Válečná veteránka Božena Kopcová oslavila 101 let

Publikováno: 17.9.2021 Autor: DG

Válečná veteránka Božena Kopcová oslavila v pondělí 13. září 101 let. Oslavenkyni osobně poblahopřál vedoucí Projektu péče o válečné veterány a člen Československé obce legionářské Ing. Viktor Šinkovec.

Den otevřených dveří KCVV Praha

Publikováno: 8.9.2021 Autor: DG

V prostorách komunitního centra se v úterý 7.9. odehrával bohatý program. KCVV Praha zorganizovalo den otevřených dveří, který někteří zaměstnanci odboru také navštívili. Akce byla perfektně připravena a poskytovala řadu zajímavých událostí a činností.

Válečná veteránka Marie Michajlovičová oslavila 100 let

Publikováno: 2.9.2021 Autor: DG

V sobotu 21. srpna 2021 se v Kadani uskutečnila oslava 100. narozenin ses. Marie Michajlovičové, veteránky druhé světové války a členky Jednoty Československé obce legionářské v Chomutově. Na narozeninovou oslavu se sjela rodina z celé republiky a mezi pozvanými byl rovněž vedoucí projektu Péče ČsOL o válečné veterány, br. Viktor Šinkovec.

Zemřel válečný veterán Josef Müller

Publikováno: 26.7.2021 Autor: DG

Ve věku 100 let zemřel ve čtvrtek 22. 7. v Izraeli válečný veterán Josef Müller. Za druhé světové války se účastnil bojů u Kyjeva či na Dukle, byl nositelem dvou čs. válečných křížů.

On-line výstava: Zvláštní znamení veterán - novodobé mise českých vojáků

Publikováno: 23.7.2021 Autor: DG

V roce 2015 byla vytvořena výstava s názvem Zvláštní znamení veterán - novodobé mise českých vojáků, připomínající 25. výročí novodobých zahraničních misí naší armády. Vojenský historický ústav Praha se rozhodl tuto výstavau zvřejnit on-line formou tiskové brožury.

Stránky

Nahoru